Hakkari Üniversitesi Artık Uşaklı Prof. Dr. Ebubekir CEYLAN’a Emanet

Ana Sayfa » Haberler » Hakkari Üniversitesi Artık Uşaklı Prof. Dr. Ebubekir CEYLAN’a Emanet

Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun 1.sırada önerdiği Uşaklı Hemşerimiz Prof.Dr. Ebubekir Ceylan’ı Hakkari Üniversitesine Rektör olarak atadı.

Prof. Dr. Ebubekir CEYLAN, 1969 yılında Uşak’ta doğdu. İlk ve orta öğretimini Uşak’ta tamamladı. 1988 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesini kazandı. 1992 yılında İngiltere’de Wessex Academy School of English adlı akademide belirli süreyle eğitim alarak İngilizce seviyesini geliştirme fırsatı yakaladı. Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 1993 yılında mezun oldu. Aynı yıl Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalında Doktoraya başladı.
1995 yılında yine İngiltere’ye giderek dil ve mesleki konularda çalışmada bulundu. 1997 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na atandı. Doktorasını 1998 yılında tamamlayarak Veteriner İç Hastalıkları Dalında “Bilim Doktoru” unvanına hak kazandı. 2000 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra bir süre Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bitlis Sağlık Yüksekokulu’na görevlendirildi.
2004 yılı Aralık ayında girmiş olduğu Doçentlik sınavında başarılı olarak Veteriner İç Hastalıkları Bilim Alanında “Doçentlik” unvan ve yetkisini aldı.
2006 yılında çalışmakta olduğu Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalına atandı.
2007 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dergisi’ne Editör Yardımcısı olarak atandı. 3 yıl süreyle yürüttüğü Editör Yardımcılığının ardından 2010 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dergisi’ne Editör olarak atandı. 2008 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yurtiçi ve Yurtdışı Eğitim Ofisi Koordinatörlüğüne (ERASMUS ve FARABİ Koordinatörlüğü) getirildi.
2011 yılında üç ay sureyle İngiltere Manchester Üniversitesi, Life Science fakültesinde bilimsel çalışmalarda bulunmuştur. Yurtdışı indeksli dergilerde 45, yurtiçi bilimsel dergilerde 26 adet makalesi yayımlanmıştır. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda bilimsel toplantılarda bildiriler sunmuştur.
2010 yılında Profesörlük unvanını alan Prof. Dr. Ebubekir CEYLAN, 2011 yılında ÖSYM Van İl Temsilciliği görevine atanmış olup, halen Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

BENZER İÇERİKLER

agri-salsiri

Ağrı’da Karakola İntihar SaldırısıAğrı’nın Doğubayazıt ilçesinde,PKK karakola intihar saldırısı gerçekleştirdi. Ağrı...

calisma

Yol Çalışmalarında Nuri Şeker Caddesi’ne GeçildiUşak Belediyesi’nin kentteki yol ve trafik sorununa merhem olmak için başlattığı...

tasyaran

Vali Seddar Yavuz Taşyaran Vadisi’nde İncelemelerde BulunduVali Seddar Yavuz Uşak-İzmir karayolu istikametinde Yenişehir Köyü mevkiinde...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz


− 2 = üç

agri-salsiri
Ağrı’da Karakola İntihar SaldırısıAğrı’nın Doğubayazıt ilçesinde,PKK karakola intihar saldırısı...
calisma
Yol Çalışmalarında Nuri Şeker Caddesi’ne GeçildiUşak Belediyesi’nin kentteki yol ve trafik sorununa merhem olmak için başlattığı...
tasyaran
Vali Seddar Yavuz Taşyaran Vadisi’nde İncelemelerde BulunduVali Seddar Yavuz Uşak-İzmir karayolu istikametinde Yenişehir Köyü mevkiinde...
basri-ahmet
AKP İl Başkanı Yıldırım’dan Yaşanan Terör Olaylarına Dair AçıklamaSon 10 gündür haince pusularla tırmandırılan terör olaylarına değinen...
tora-arama
7 Kilo Uyuşturucu Ele GeçirildiEmniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube...