Hakkari Üniversitesi Artık Uşaklı Prof. Dr. Ebubekir CEYLAN’a Emanet

Ana Sayfa » Haberler » Hakkari Üniversitesi Artık Uşaklı Prof. Dr. Ebubekir CEYLAN’a Emanet

Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun 1.sırada önerdiği Uşaklı Hemşerimiz Prof.Dr. Ebubekir Ceylan’ı Hakkari Üniversitesine Rektör olarak atadı.

Prof. Dr. Ebubekir CEYLAN, 1969 yılında Uşak’ta doğdu. İlk ve orta öğretimini Uşak’ta tamamladı. 1988 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesini kazandı. 1992 yılında İngiltere’de Wessex Academy School of English adlı akademide belirli süreyle eğitim alarak İngilizce seviyesini geliştirme fırsatı yakaladı. Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 1993 yılında mezun oldu. Aynı yıl Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalında Doktoraya başladı.
1995 yılında yine İngiltere’ye giderek dil ve mesleki konularda çalışmada bulundu. 1997 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na atandı. Doktorasını 1998 yılında tamamlayarak Veteriner İç Hastalıkları Dalında “Bilim Doktoru” unvanına hak kazandı. 2000 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra bir süre Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bitlis Sağlık Yüksekokulu’na görevlendirildi.
2004 yılı Aralık ayında girmiş olduğu Doçentlik sınavında başarılı olarak Veteriner İç Hastalıkları Bilim Alanında “Doçentlik” unvan ve yetkisini aldı.
2006 yılında çalışmakta olduğu Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalına atandı.
2007 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dergisi’ne Editör Yardımcısı olarak atandı. 3 yıl süreyle yürüttüğü Editör Yardımcılığının ardından 2010 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dergisi’ne Editör olarak atandı. 2008 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yurtiçi ve Yurtdışı Eğitim Ofisi Koordinatörlüğüne (ERASMUS ve FARABİ Koordinatörlüğü) getirildi.
2011 yılında üç ay sureyle İngiltere Manchester Üniversitesi, Life Science fakültesinde bilimsel çalışmalarda bulunmuştur. Yurtdışı indeksli dergilerde 45, yurtiçi bilimsel dergilerde 26 adet makalesi yayımlanmıştır. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda bilimsel toplantılarda bildiriler sunmuştur.
2010 yılında Profesörlük unvanını alan Prof. Dr. Ebubekir CEYLAN, 2011 yılında ÖSYM Van İl Temsilciliği görevine atanmış olup, halen Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

BENZER İÇERİKLER

AHILIK

Yılın Ahisi Halil Keser Vali Ahmet Okur, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Uşak Esnaf ve Sanatkarlar...

mehmet-altay

Mehmet ALTAY’ın Hızlı Tren Hattı İle İlgili Basın Açıklaması‏  Bildiğiniz gibi İlimiz Uşak’tan geçecek olan Ankara-İzmir Hızlı Tren...

tse

TSE TEMSİLCİLİĞİ UTSO’DA HİZMET VERMEYE BAŞLADITürk Standartları Enstitüsü(TSE) Uşak Temsilciliği, Uşak Ticaret ve Sanayi...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz


AHILIK
Yılın Ahisi Halil Keser Vali Ahmet Okur, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Uşak Esnaf ve Sanatkarlar...
mehmet-altay
Mehmet ALTAY’ın Hızlı Tren Hattı İle İlgili Basın Açıklaması‏  Bildiğiniz gibi İlimiz Uşak’tan geçecek olan Ankara-İzmir Hızlı...
tse
TSE TEMSİLCİLİĞİ UTSO’DA HİZMET VERMEYE BAŞLADITürk Standartları Enstitüsü(TSE) Uşak Temsilciliği, Uşak Ticaret ve Sanayi...
teror
Van’da Hain Pusu:6 ŞehitVan-Çaldıra’ daki terör saldırısında 6 askerin şehit oldu, 2 asker...
pazar-yeri
Kemalöz Pazar Yeri AçılıyorUşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentin en büyük ve en modern pazar...