MEDİCAL PARK’TA BAYAN KADIN DOĞUM UZMANI GÖREVE BAŞLADI

Ana Sayfa » Haberler » MEDİCAL PARK’TA BAYAN KADIN DOĞUM UZMANI GÖREVE BAŞLADI

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr.İltaç AKKURT Medical Park Uşak Hastanesinde göreve başladı.

 Op.Dr.İltac-Akkurt

 

Modern teknolojinin kullanıldığı ve alanında uzman doktorların görev yaptığı Medical Park Uşak Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde göreve başlayan Op. Dr.İltaç AKKURT Uşak’ta ki büyük bir boşluğu kapatacak.

 Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Op. Dr. İltaç AKKURT uzmanlığını Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır.

Op. Dr.İltaç AKKURT; fiziki donanımı ve hastalara sundukları kaliteli hizmet anlayışından dolayı Medical Park Uşak Hastanesinde göreve başlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek,’’ böyle bir hastanede çalışmak benim içinde onur verici güçlü ekibi güler yüzlü personeli olan Medical Park Uşak Hastanesinde en iyi hizmeti vermek için ben ve tüm ekip arkadaşlarımız ile şimdi daha çok çalışacağız.’’ dedi.

 Op. Dr. İltaç AKKURT; özellikle gebelik ve riskli gebelik takibi, aile planlaması ve rahim içi araç uygulaması, kısırlık tedavisi ve aşılaması, genital siğil, rahim ağzı kanser aşısı, yumurtalık kistleri, sezeryan, menopoz, hormon bozuklukları ve genital enfeksiyonlar gibi pek çok kadın hastalıkları ile ilgili konularda Uşak ve bölge halkına hizmet verecek.

 Smear Testi İhmal Edilmemeli

 Op. Dr.İltaç AKKURT;’’ Yapılan araştırmalara göre kanser çeşitleri arasında artış gösteren türlerin başında jinekolojik kanserler geliyor. Gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de kadınlar arasında kansere bağlı ölümlerin 2. en sık nedeni rahim ağzı kanseridir. Rahim ağzı kanseri olan hastaların %55’in de yetersiz tarama saptandığı,%40’nın ise daha önce hiç tarama yaptırmadığı tespit edilmiştir. Bu durum dikkate alındığında 21 yaşından sonra cinsel aktif bayanların her yıl rahim ağzı kanser tarama testi (papsmear) yaptırması, kanserin erken tanısı ve tedavisinde hayati rol oynamaktadır. Ayrıca son yıllarda uygulanan HPV aşısı sayesinde rahim ağzı kanserlerinden %70, genital siğillerden %90 oranında korunmak mümkün hale gelmiştir. Bu bilgiler ışığında hastaların yıllık düzenli takip ve muayenelerini yaptırmaları, rahim ağzı kanseri yanında diğer jinekolojik kanser ve iyi huylu hastalıklardan da korunmalarını sağlayacaktır’’ dedi.

Medical Park Uşak Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Ömer Faruk AZAL; Uşak ve bölge halkının daha iyi bir sağlık hizmeti alması ve sağlıklı bir hayatı devam ettirmesi için alanında uzman ve deneyimli hekimleri kadromuza katarak güvenilir, kaliteli ve ulaşılabilir sağlık hizmeti vermeye güçlenerek devam ediyoruz.

40 yılı aşkın doktorluk ve akademisyenlik tecrübesi ve 24 yıllık profesörlük hayatı bulunan tıp hayatında Deri-Zührevi ve Allerji Hastalıkları konusunda uluslararası hizmet vermiş olan Prof. Dr. Nejat OZANGÜÇ gibi değerli bir ismi aramızda görmekten büyük mutluluk duyduk.

 

Ve yine son zamanlarda kadromuza katılan değerli doktor arkadaşlarımla haftanın 5 günü haricinde Cumartesi günleri de tüm branş ve hizmetlerimizle Uşak Halkına hizmet veriyoruz.

 

Yıllardır bölge halkına sağlık vermiş olan ilimizin değerli ve sevilen hekimlerinden İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Sevgi SAĞLAM, Banaz ilçesinin değerli hekimi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Filiz GÜNDÜZER MÜFTÜOĞULLARI. Eşme ilçesinin değerli hekimi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Görkem ASTARCIOĞLU, yine şehrimizin deneyimli hekimlerinden Radyoloji Uzmanı Dr. Mustafa SAĞLAM ve Psikologumuz Zeynep YEŞİLKAYA’yı Medical Park Uşak Hastanesi ailesinde görmekten büyük mutluluk duyuyor ve kendilerine teşekkür ediyorum.

 

Yeni göreve başlayan kadın doğum hekimimizin  bayan olmasından memnunluk duyan hastalarımız var. Tıpta cinsiyet ayrımı olmasa da özellikle bayan kadın doğum uzmanı isteyen hastalarımızı da bu sayede mutlu etmiş olduk. İltaç Hanımın bu doğrultuda bölgenin büyük bir boşluğunu kapatacağına eminim. Genç, başarılı ve Uşak’ı çok seviyor olması ise uzun seneler bizimle olacağının bir kanıtı. Uşak halkına hayırlı olmasını dilerim’’dedi.

 

BENZER İÇERİKLER

valilik

1 Günlük Milli YasUşak Valiliğinden yapılan açıklama ile milli yas ilan edildiği duyuruldu. Dün...

anlasma

Uşak Sportif Bu Sezon’ da MuratbeyMuratbey Uşak kulübünden yapılan açıklama’ da  2016 – 2017 sezonunda...

nurullah-cahan

Ramazan Eğlenceleri İptalUşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz


valilik
1 Günlük Milli YasUşak Valiliğinden yapılan açıklama ile milli yas ilan edildiği duyuruldu. Dün...
anlasma
Uşak Sportif Bu Sezon’ da MuratbeyMuratbey Uşak kulübünden yapılan açıklama’ da  2016 – 2017...
nurullah-cahan
Ramazan Eğlenceleri İptalUşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda...
Ayhan-KARAHAN
TERÖR, ÜLKEMİZE KARŞI BİR KALDIRAÇ OLARAK KULLANILMAKTADIRTürkiye İkdisadi  Girişim ve İş Ahlakı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan...
usak-universite
UÜ’nde Felsefe ve Din Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı AçıldıUşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Felsefe ve Din Bilimleri...