Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğrenci Alacak

Ana Sayfa » Haberler » Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğrenci Alacak

Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi 2013-2014 eğitim öğretim yılında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü ve İlahiyat Bölümüne öğrenci alacak.

Usak universitesi İslami İlimler Fakültesi Prof. Dr. Rifat Okudan

Konuyla ilgili açıklama yapan Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Okudan İlahiyat Bölümü örgün ve ikinci öğretime toplam 160, Din Kültürü ve Ahlak Bilgili Öğretmenliği Bölümüne örgün ve ikinci öğretime toplam 150 öğrenci alınacağını ve 2013-2014 eğitim öğretim yılına 310 öğrenci ile başlayacaklarını belirtti. Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nin 2012 yılında kurulduğunu aktaran Dekan Prof. Dr. Rifat Okudan açıklamasında şunları söyledi: “ İslami İlimler Fakültemiz bünyesinde bulunan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü ve İlahiyat Bölümüne 2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci alacağız. İlahiyat örgün öğretime 80, ikinci öğretime ise 80 öğrenci alınacak. Ayrıca Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü örgün öğretime 75, ikinci öğretime ise 75 öğrenci alınarak toplam 310 öğrenci ile eğitime başlayacağız. İlahiyat Bölümü bir yıl hazırlık olmak üzere beş yıllık, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü ise dört yıllıktır. Fakültemiz, iki profesör, altı yardımcı doçent, yedi araştırma görevlisi ve iki yabancı uyruklu okutman ile yeni öğretim yılına hazırdır.”

Açıklamasında tercih yapacak öğrencilere tavsiyelerde bulunan Dekan Prof. Dr. Rifat Okudan, İslami İlimler Fakültesi’ni tercih edecek öğrencilerin iş bulma alanlarının geniş olduğuna dikkat çekti. Din Kültürü ve Ahlak Bilgili Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olacak gençlerin ilkokul ve ortaokullarda, alanları ile ilgili öğretmenlik yapacağını söyleyen Prof. Dr. Rifat Okudan “ Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olacak öğrencilerimiz öğretmenlik yapacaklar. Yeni müfredata uygun olarak alanları ile ilgili zorunlu ve seçmeli derslerin öğretmeni olacaklar. İlahiyat Bölümü mezunları ( İslami İlimler Bölümü de diyoruz )ise İmam Hatip liseleri, imam Hatip Ortaokulları, Meslek Liselerinde alanları ile ilgili dersleri verecekler. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığının her kademesinde görev yapabilecekler. Mezunlarımız bu spesifik alanlar haricinde de, örneğin Sosyal Hizmetlerde, hastanelerde, cezaevlerinde, alanları ile ilgili bir iş sahası varsa oralarda da görev yapabilecekler” dedi.

İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Okudan fakülte olarak yüksek lisans programını açtıklarını ve doktora programını da en kısa sürede açacaklarını sözlerine ekleyerek, öğrencilerin akademik çalışmalar yaparak akademik kadrolarda yer almalarını sağlayacaklarını belirtti.

BENZER İÇERİKLER

MESAJ

Başkan Cahan’ın 30 Ağustos MesajıUşak Belediye Başkanı 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı....

toren

Uşak’ta Zafer Bayramı Kutlamaları30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması Uşak’ta yapıldı.Kutlamalar saat 9.30’da...

vali-veda-yemegi

Uşak Valisi Seddar Yavuz İçin Veda YemeğiUşak Valisi Seddar Yavuz için bir veda yemeği düzenlendi. Yemekte konuşma yapan...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz


− dokuz = 0

İlgili Terimler : , , , , , , , , ,
MESAJ
Başkan Cahan’ın 30 Ağustos MesajıUşak Belediye Başkanı 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir açıklama...
toren
Uşak’ta Zafer Bayramı Kutlamaları30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması Uşak’ta yapıldı.Kutlamalar saat...
vali-veda-yemegi
Uşak Valisi Seddar Yavuz İçin Veda YemeğiUşak Valisi Seddar Yavuz için bir veda yemeği düzenlendi. Yemekte konuşma...
ESME-CIRIT
Cirit Türkiye Şampiyonası Çeyrek Final Müsabakaları Eşme’de YapılıyorTürkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu – Cirit Türkiye Şampiyonası...
Ahmet-Davutoglu
Seçim Hükümeti Kabinesi AçıklandıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa’nın 114. maddesi çerçevesinde kurulan...