5 728x90px Reklam

UŞAK ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİSİ ALACAK

Ana Sayfa » Haberler » UŞAK ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİSİ ALACAK

Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü 2012-2013 öğretim yılı bahar yarıyılında lisansüstü öğrenci alacak.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik enstitülerde lisansüstü programlara her geçen gün yenilerini eklediklerini belirterek 2012-2013 öğretim yılı bahar yarıyılı için öğrenci alınacağını açıkladı.

Prof.-Dr.-Sait-Celikuzaktanegitim

Sosyal Bilimler Enstitüsü’ndeki programlara İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programının eklendiğini ve 2012-2013 öğretim yılı bahar yarıyılında bu programa 40 öğrenci alınacağını ifade eden Rektör Çelik “ YÖK’ün Lisansüstü eğitim kriterlerini dikkate alarak yeni programlar açıyoruz. 2012-2013 bahar yarıyılında Sosyal Bilimler Enstitümüzde İşletme Tezsiz Yüksek Lisans programını açtık. Toplam 40 öğrenci alacağız. Ayrıca Maliye, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve İşletme (Tezli) yüksek lisans programına ve Sosyal Bilgiler Eğitimi doktora programına da öğrenci alımı yapılacak” dedi.

Uşak Üniversitesi ile Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüleri olarak ortak İktisat, İşletme, Maliye ve Kamu Yönetimi doktora programları açtıklarını sözlerine ekleyen Rektör Çelik bölge üniversiteleri olarak işbirliği içinde olduklarını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik Fen Bilimleri Enstitüsü’nde de Tekstil Mühendisliği ve Kimya Ana Bilim Dallarına yüksek lisans ve doktora öğrencisi alımı yapılacağını söyleyerek konuyla ilgili şunları aktardı: “ Fen Bilimleri Enstitümüzde hali hazırda Tekstil Mühendisliği ve Makine Mühendisliği yüksek lisans ve doktora programları ve Matematik yüksek lisans programı var. Bahar yarıyılında ise Kimya yüksek lisans ve doktora programına ve Tekstil Mühendisliği yüksek lisans ve doktora programına öğrenci alacağız.”

Lisansüstü eğitim programlarının akademik ve bilimsel çalışmaların gelişmesinde ve bilginin topluma yayılmasında önemli katkıları olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Sait Çelik “Lisans mezunlarının bilgilerini artırmak ve seçtikleri alanda uzmanlaşmalarını sağlamak için enstitülerimizde yeni programlar açıyoruz. Problem çözebilen, girişimci özellikler taşıyan, uluslar arası alanda yarışabilecek nitelikli öğrenciler yetiştirmek istiyoruz” dedi.

 

7 336x280px Reklam

BENZER İÇERİKLER

YARDIM

Ramazan Ayının Bereketini Hep Birlikte YaşadıkRamazan ayı münasebetiyle Uşak Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı...

hazirlik

Ramazan Bayramı Hazırlıkları TamamUşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Ramazan Bayramı nedeniyle birim müdürleri...

belediye-paket

Dar Gelirli Vatandaşlara Gıda Paketi DesteğiUşak Belediyesi her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda dar gelirli vatandaşlara...

6 728x90px Reklam

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz


× 6 = oniki

YARDIM
Ramazan Ayının Bereketini Hep Birlikte YaşadıkRamazan ayı münasebetiyle Uşak Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma...
hazirlik
Ramazan Bayramı Hazırlıkları TamamUşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Ramazan Bayramı nedeniyle birim müdürleri...
belediye-paket
Dar Gelirli Vatandaşlara Gıda Paketi DesteğiUşak Belediyesi her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda dar gelirli...
usak-universitesi
Uşak Üniversitesi’nden Büyük Başarı2014 ÖSYS’ye(Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sonuçları) göre Uşak Üniversitesi...
Albay-Yusuf-Yalcin
Uşak’ın Yeni İl Jandarma Ve Garnizon Komutanı Belli OlduUşak İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Fuat Kömürcü’nün...