UŞAK ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİSİ ALACAK

Ana Sayfa » Haberler » UŞAK ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİSİ ALACAK

Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü 2012-2013 öğretim yılı bahar yarıyılında lisansüstü öğrenci alacak.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik enstitülerde lisansüstü programlara her geçen gün yenilerini eklediklerini belirterek 2012-2013 öğretim yılı bahar yarıyılı için öğrenci alınacağını açıkladı.

Prof.-Dr.-Sait-Celikuzaktanegitim

Sosyal Bilimler Enstitüsü’ndeki programlara İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programının eklendiğini ve 2012-2013 öğretim yılı bahar yarıyılında bu programa 40 öğrenci alınacağını ifade eden Rektör Çelik “ YÖK’ün Lisansüstü eğitim kriterlerini dikkate alarak yeni programlar açıyoruz. 2012-2013 bahar yarıyılında Sosyal Bilimler Enstitümüzde İşletme Tezsiz Yüksek Lisans programını açtık. Toplam 40 öğrenci alacağız. Ayrıca Maliye, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve İşletme (Tezli) yüksek lisans programına ve Sosyal Bilgiler Eğitimi doktora programına da öğrenci alımı yapılacak” dedi.

Uşak Üniversitesi ile Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüleri olarak ortak İktisat, İşletme, Maliye ve Kamu Yönetimi doktora programları açtıklarını sözlerine ekleyen Rektör Çelik bölge üniversiteleri olarak işbirliği içinde olduklarını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik Fen Bilimleri Enstitüsü’nde de Tekstil Mühendisliği ve Kimya Ana Bilim Dallarına yüksek lisans ve doktora öğrencisi alımı yapılacağını söyleyerek konuyla ilgili şunları aktardı: “ Fen Bilimleri Enstitümüzde hali hazırda Tekstil Mühendisliği ve Makine Mühendisliği yüksek lisans ve doktora programları ve Matematik yüksek lisans programı var. Bahar yarıyılında ise Kimya yüksek lisans ve doktora programına ve Tekstil Mühendisliği yüksek lisans ve doktora programına öğrenci alacağız.”

Lisansüstü eğitim programlarının akademik ve bilimsel çalışmaların gelişmesinde ve bilginin topluma yayılmasında önemli katkıları olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Sait Çelik “Lisans mezunlarının bilgilerini artırmak ve seçtikleri alanda uzmanlaşmalarını sağlamak için enstitülerimizde yeni programlar açıyoruz. Problem çözebilen, girişimci özellikler taşıyan, uluslar arası alanda yarışabilecek nitelikli öğrenciler yetiştirmek istiyoruz” dedi.

 

BENZER İÇERİKLER

cumhurbskani-erdogan

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN UŞAK’A GELECEKCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 27 Mayıs Çarşamba günü Uşak’a gelecek. Cumhurbaşkanı...

a2

En İyi Koç-Teke, En Şirin Kuzu-Oğlak Yarışması DüzenlendiEn İyi Koç-Teke, En Şirin Kuzu-Oğlak Yarışması ,bugün İl Gıda Tarım ve...

yunus-acar

Uşak’ta Mitingler Çakıştı27 Mayıs 2015 Çarşamba günü,Toplu Açılış Töreni için Cumhurbaşkanı Recep...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz


− üç = 0

cumhurbskani-erdogan
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN UŞAK’A GELECEKCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 27 Mayıs Çarşamba günü Uşak’a...
a2
En İyi Koç-Teke, En Şirin Kuzu-Oğlak Yarışması DüzenlendiEn İyi Koç-Teke, En Şirin Kuzu-Oğlak Yarışması ,bugün İl Gıda Tarım...
yunus-acar
Uşak’ta Mitingler Çakıştı27 Mayıs 2015 Çarşamba günü,Toplu Açılış Töreni için Cumhurbaşkanı...
DERBENT ICME SUYU
Derbent Köyü İçme Suyuna Kavuştuİçme suyu azlığı nedeniyle bazı bölgelerinde su sıkıntısı çekilen...
asayis
Enteresan Bir Dolandırıcılık ŞekliHer insanın hayali kolay ve birden zengin olmak.İşte bu insanların hayalini...