UŞAK ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİSİ ALACAK

Ana Sayfa » Haberler » UŞAK ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİSİ ALACAK

Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü 2012-2013 öğretim yılı bahar yarıyılında lisansüstü öğrenci alacak.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik enstitülerde lisansüstü programlara her geçen gün yenilerini eklediklerini belirterek 2012-2013 öğretim yılı bahar yarıyılı için öğrenci alınacağını açıkladı.

Prof.-Dr.-Sait-Celikuzaktanegitim

Sosyal Bilimler Enstitüsü’ndeki programlara İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programının eklendiğini ve 2012-2013 öğretim yılı bahar yarıyılında bu programa 40 öğrenci alınacağını ifade eden Rektör Çelik “ YÖK’ün Lisansüstü eğitim kriterlerini dikkate alarak yeni programlar açıyoruz. 2012-2013 bahar yarıyılında Sosyal Bilimler Enstitümüzde İşletme Tezsiz Yüksek Lisans programını açtık. Toplam 40 öğrenci alacağız. Ayrıca Maliye, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve İşletme (Tezli) yüksek lisans programına ve Sosyal Bilgiler Eğitimi doktora programına da öğrenci alımı yapılacak” dedi.

Uşak Üniversitesi ile Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüleri olarak ortak İktisat, İşletme, Maliye ve Kamu Yönetimi doktora programları açtıklarını sözlerine ekleyen Rektör Çelik bölge üniversiteleri olarak işbirliği içinde olduklarını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik Fen Bilimleri Enstitüsü’nde de Tekstil Mühendisliği ve Kimya Ana Bilim Dallarına yüksek lisans ve doktora öğrencisi alımı yapılacağını söyleyerek konuyla ilgili şunları aktardı: “ Fen Bilimleri Enstitümüzde hali hazırda Tekstil Mühendisliği ve Makine Mühendisliği yüksek lisans ve doktora programları ve Matematik yüksek lisans programı var. Bahar yarıyılında ise Kimya yüksek lisans ve doktora programına ve Tekstil Mühendisliği yüksek lisans ve doktora programına öğrenci alacağız.”

Lisansüstü eğitim programlarının akademik ve bilimsel çalışmaların gelişmesinde ve bilginin topluma yayılmasında önemli katkıları olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Sait Çelik “Lisans mezunlarının bilgilerini artırmak ve seçtikleri alanda uzmanlaşmalarını sağlamak için enstitülerimizde yeni programlar açıyoruz. Problem çözebilen, girişimci özellikler taşıyan, uluslar arası alanda yarışabilecek nitelikli öğrenciler yetiştirmek istiyoruz” dedi.

 

BENZER İÇERİKLER

ilknur-ertugrul

Ak Kadınlar Harekete GeçtiAK Parti Uşak İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul ve yönetim kurulu...

yasli-kart

Ulaşımda Yaşlılara KolaylıkUşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 65 yaş ve üstü yaşlıların şehir içi...

Dr.-Mehmet-Serdar-Akkus

Uşak Devlet Hastanesinde Kistler Kapalı Ameliyat ile Tedavi EdiliyorEndometriozis en çok görülen kısırlık nedenlerinden biridir. Bilinmeyeni çok...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz


ilknur-ertugrul
Ak Kadınlar Harekete GeçtiAK Parti Uşak İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul ve yönetim kurulu...
yasli-kart
Ulaşımda Yaşlılara KolaylıkUşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 65 yaş ve üstü yaşlıların şehir...
Dr.-Mehmet-Serdar-Akkus
Uşak Devlet Hastanesinde Kistler Kapalı Ameliyat ile Tedavi EdiliyorEndometriozis en çok görülen kısırlık nedenlerinden biridir. Bilinmeyeni...
Kalkinma-Vakfi
Uşak İli Kalkınma Vakfı 2016 Yılı Genel Kurul Toplantısı Yapıldı Uşak İli Kalkınma Vakfı 2016 Yılı Genel Kurul Toplantısı Özmerkez...
Uzm.Dr.Ozgur-YURUKER
DENEYİMLİ CİLDİYE UZMANI MEDİCAL PARK’TAMedical Park Uşak Hastanesi Cidiye Kliniği’ne yeni bir isim daha ekledi....