5 728x90px Reklam

UŞAK ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİSİ ALACAK

Ana Sayfa » Haberler » UŞAK ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİSİ ALACAK

Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü 2012-2013 öğretim yılı bahar yarıyılında lisansüstü öğrenci alacak.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik enstitülerde lisansüstü programlara her geçen gün yenilerini eklediklerini belirterek 2012-2013 öğretim yılı bahar yarıyılı için öğrenci alınacağını açıkladı.

Prof.-Dr.-Sait-Celikuzaktanegitim

Sosyal Bilimler Enstitüsü’ndeki programlara İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programının eklendiğini ve 2012-2013 öğretim yılı bahar yarıyılında bu programa 40 öğrenci alınacağını ifade eden Rektör Çelik “ YÖK’ün Lisansüstü eğitim kriterlerini dikkate alarak yeni programlar açıyoruz. 2012-2013 bahar yarıyılında Sosyal Bilimler Enstitümüzde İşletme Tezsiz Yüksek Lisans programını açtık. Toplam 40 öğrenci alacağız. Ayrıca Maliye, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve İşletme (Tezli) yüksek lisans programına ve Sosyal Bilgiler Eğitimi doktora programına da öğrenci alımı yapılacak” dedi.

Uşak Üniversitesi ile Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüleri olarak ortak İktisat, İşletme, Maliye ve Kamu Yönetimi doktora programları açtıklarını sözlerine ekleyen Rektör Çelik bölge üniversiteleri olarak işbirliği içinde olduklarını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik Fen Bilimleri Enstitüsü’nde de Tekstil Mühendisliği ve Kimya Ana Bilim Dallarına yüksek lisans ve doktora öğrencisi alımı yapılacağını söyleyerek konuyla ilgili şunları aktardı: “ Fen Bilimleri Enstitümüzde hali hazırda Tekstil Mühendisliği ve Makine Mühendisliği yüksek lisans ve doktora programları ve Matematik yüksek lisans programı var. Bahar yarıyılında ise Kimya yüksek lisans ve doktora programına ve Tekstil Mühendisliği yüksek lisans ve doktora programına öğrenci alacağız.”

Lisansüstü eğitim programlarının akademik ve bilimsel çalışmaların gelişmesinde ve bilginin topluma yayılmasında önemli katkıları olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Sait Çelik “Lisans mezunlarının bilgilerini artırmak ve seçtikleri alanda uzmanlaşmalarını sağlamak için enstitülerimizde yeni programlar açıyoruz. Problem çözebilen, girişimci özellikler taşıyan, uluslar arası alanda yarışabilecek nitelikli öğrenciler yetiştirmek istiyoruz” dedi.

 

7 336x280px Reklam

BENZER İÇERİKLER

inceleme-gaziantep

Gaziantep’ten Uşak’a Örnek Su Tesisi İncelemesiGaziantep Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne bağlı bir grup...

telve

Kahve Telvesini Atmayın!Bitkilerinizi besleyin, haşaratları uzaklaştırın, selülitlerinizi yok edin....

davutoğlu

Başkan Cahan’dan Davutoğlu’na Destek AçıklamasıUşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Başbakanlık ve Genel Başkanlığa Ahmet...

6 728x90px Reklam

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz


3 × = altı

inceleme-gaziantep
Gaziantep’ten Uşak’a Örnek Su Tesisi İncelemesiGaziantep Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne bağlı...
telve
Kahve Telvesini Atmayın!Bitkilerinizi besleyin, haşaratları uzaklaştırın, selülitlerinizi yok...
davutoğlu
Başkan Cahan’dan Davutoğlu’na Destek AçıklamasıUşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Başbakanlık ve Genel Başkanlığa...
usak valilik
Uşak Valiliğinden Güzel Bir Uygulama İlimizde zaman zaman yaşanan kayıp çocuk hadiselerinin önüne geçebilmek...
jan.il-komutan
İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Yusuf Yalçın’dan Üniversitemize ZiyaretUşak İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Fuat Kömürcü’nün...